Prvotriedna kvalita zo Slovenska

Prvotriedna kvalita zo Slovenska

Túto recenziu začnem asi trošku netradične, a to pochvalou inej firmy robiacej fotoknihy.

Dlhšiu dobu som riešil fotoknihy cez nemeckú firmu saal-digital. Oproti slovenským bežnýn výrobniam fotokníh ako je fotolab a firmy im podobné bol saal-digital naozaj o úroveň inde, kvalita tlače, celkový vzhľad fotoknihy, farby, rýchlosť dodania kratšia ako slovenské firmy, napriek tomu že saal robia priamo v nemecku.

Ale potom sa mi dostala do rúk na porovnanie fotokniha od saalu a vedla nej fotokniha od antalovcov s totožnými fotografiami.
Ľudkovia poviem vám toto je iná liga.

Ak som doteraz písal že saal je oproti ostatným slovenským komerčným možnostiam úplne iná liga tak po zhliadnutí a prezretí fotoknihy od antalovcov by som to napísal asi tak že bežne dostanete na slovensku „žigulák“, saal-digital vám ponúkne „audinu v plnke“ a potom prichádzajú antalovci ktorý vám za ROVNAKÚ CENU dajú „lamborghini“.

Fotky ktoré niesú tlačené na tlačiarni ale vyvolávané majú oveľa vyššiu ostrosť, perfektné verné a živé farby.
Použitý fotopapier je omnoho hrubší (300gramov) takže stránky sú pevné ako dosky a nehrozí že si ich pri častom listovaní pokrčíte, navyše fotokniha je robustná a pôsobí (zaslúžene) luxusným dojmom.

To čo mi učarovalo najviac je malý no podľa mňa o to podstatnejší detail! Zaoblené rohy strán. Hovoríte si: „Čo to za blbosť?“
Keď človek začne listovať pochopí o koľko príjemnejšie sa listujú hrubé zaoblené stránky oproti tenkým ostrým stranám.

Prvotriedna kvalita zo Slovenska

Musím sa priznať že vzhľadom na totožnú cenu so saalom ale oveľa prepracovanejšie detaily, lepší spôsob výroby fotografií, viac možností zvolených materiálov a celkovo naozaj priateľský a férový prístup nevidím najmenší dôvod pokračovať v objednávaní fotokníh z iných firiem. Od teraz moji zákazníci jednoznačne dostanú fotoknihy práve od Antalovcov.

Veľmi sa mi páči aj to že sú vyvolávané kompletne dvojstránky. To znamená že ak chcete mať fotku cez celú dvojstránku nieje tam žiadny predel, nehrozí že by nastal posun jednej strany oproti druhej, a taktiež nehrozí farebný posun medzi týmito dvomi stranami.

Je to proste jedna celistvá fotka. tento systém spolu s hrubými stranami taktiež prispieva k tomu že stránky nezostávajú s oblúčikom v strede pri listovaní ale sú krásne vystreté.

Prvotriedna kvalita zo Slovenska

Ku kvalite produktov ktoré odovzdávam zákazníkom som naozaj velmi kritický a vyžadujem čo najdokonalejšie možné prevedenie o akom viem ale pri tejto fotoknihe naozaj musím hovoriť len v superlatívoch.

Jediná drobnosť ktorá sa im dá vytknúť je to že nemajú vlastný program na navrhovanie fotokníh. ALE fotoknihu som celú navrhol v Lightroome a jednotlivé stránky pospájal do dvojstránok vo Photoshope. V konečnom dôsledku mi celý návrh fotoknihy trval rovnako dlho ako keď ju u saalu navrhujem priamo u nich v programe.

Takže už sa nedá ani vyhovárať na vlastnú lenivosť a jednoduchosť v prípade saalu alebo cewe fotokníh, a musím uznať že Antalovci pre mňa predstavujú zlepšenie kvality vo všetkých smeroch.

Nie na darmo je to celosvetovo známa firma.

Ich Economy rada fotokníh (z ktorej je robená aj táto fotokniha) cenovo začína už na cca 40€ takže cenovo tiež nič neušetríte pri kupovaní lacných fotokníh od cewe, saalu…

Ak vás napadá nejaká nevýhoda kľudne sa o nej môžme pobaviť na Facebooku v komentároch pod týmto článkom. Ja som proste nenašiel nevýhodu žiadnu.

Na koniec vám sem pridávam menšiu galériu nafotenej fotoknihy. Bohužiaľ fotky nedokážu úplne zachytiť to aká je tá fotokniha perfektná, naozaj platí: Treba si to pozrieť na živo a podržať si ju v rukách.