Najčastejšie otázky

Akým štýlom fotíš svadby?

V skratke, uprednostňujem reportážny štýl fotenia svadby.

Tu by som sa rád ale trochu viac rozpísal:

Svadba pre mňa nieje len o nafotení brutálnych portrétov ale o kvalitnom a pútavom zachytení celého, vášho svadobného dňa.

Nafotiť 30–80 pekných portrétov je totiž jedna vec…ale to je len malá časť všetkých fotiek ktoré zo svadby dostanete..... čo ďalších 300–700 fotografií? Tie už sú čisto reportážne a na rozdiel od portrétov sa nedajú opakovať a fotiť na viac krát.
Práve z tohto dôvodu zverejňujem na svojom webe fotky z celého dňa a nie len výber zopár najlepších zretušovaných portrétov.

Kedy uvidíme naše svadobné fotky?

Fotky odovzdávam do 14–30 dní od svadby, trochu to záleží aj od toho ako veľa roboty majú dodávatelia (obaly, fotokniha).

V akej forme odovzdávaš fotky zo svadby?

Keď si otvoríte menu „svadby“ a zoscrolujete smerom dole, nájdete fotky toho ako moja svadobná odovzdávka vyzerá.

Každopádne v cene fotenia máte USB s fotkami v plnom rozlíšení a cca. 20 vytlačených fotiek ktoré sú uložené buď v idividuálnych obaloch alebo v drevenej krabičke.

Aký máš cenník za svadobné fotenie?

Toto je bežné otázka s ktorou sa stretávam už pri prvom kontaktnom emaile od klienta.

Na to aby som vám mohol poslať presnú cenovú kalkuláciu však najskôr potrebujem poznať viac detailov

Základné balíky mám pre každého rovnaké, avšak svadby naceňujem individuálne, podľa toho na čom všetkom sa dohodneme, čo všetko chcete fotiť + čo si chcete doplatiť pri svadobnej odovzdávke.

Aké informácie od nás potrebuješ pre poslanie cenovej kalkulácie?

  • V prvom rade samozrejme rozsah fotenia. (samotné portréty, portréty + obrad, svadobný deň bez príprav nevesty a ženícha alebo komplet celý svadobný deň)
  • Miesto konania svadby (cestovné náklady)
  • Máte záujem o fotoknihu?
  • Fotenie portrétov chcete v deň svadby alebo v iný deň samostatne?

Vieme že si z Bratislavy (Pezinok), čo ak sa naša svadba koná vo vzdialenejšom kúte slovenska?

Nemám problém cestovať v rámci celého slovenska a taktiež kludne aj do zahraničia.Sa­mozrejme treba rátať s vyššími cestovnými nákladmi.

Snažím sa každému manželskému páru zaručiť najvyššiu kvalitu a profesionalitu, avšak som taktiež len človek, spánok a oddych potrebujem.

Fyzicky nieje možné ani zdravé cestovať v deň svadby 2–3 hodiny skoro ráno aby som stihol prípravy nevesty, potom 10–15 hodín fotiť celý svadobný deň a šoférovať naspäť domov.

V prípade kombinácie fotenia kompletnej svadby a vzdialenosti 2 a viac hodín od Bratislavy, preto treba rátať navýšením ceny o ubytovanie deň pred svadbou.

Vieme sa dohodnúť na nejakej zľave?

Neustále sa snažím zdokonalovať sa a zlepšovať kvalitu mojej práce to ale samozrejme niečo stojí a veľmi nerád by som sa uchýlil k znižovaniu ceny na úkor kvality toho čo robím. To nieje smer ktorým by som sa chcel uberať.

Ak sa vám ale moja práca páči a naozaj chcete fotky odomňa, skúste porozmýšľať či naozaj potrebujete mať nafotenú celú svadbu?
Fotky z príprav síce pekne dotvárajú priebeh celého svadobného dňa ale niesú tým najpodstatnej­ším…rovnako svadobná hostina.....

Nieje problém sa dohodnúť na nižšej cene s tým že sa skráti doba fotenia ale zachová sa maximálna kvalita mojej práce.

Predsa len najdôležitejšie časti svadobného dňa sú portréty, obrad, začiatok hostiny (miestne zvyklosti + prvý manželský tanec).

Vždy sa vám snažím v rámci môžností výjsť v ústrety a dospieť k obojstrannej spokojnosti. :)