FAQ

Akým štýlom fotíš svadby?

Uprednostňujem reportážny štýl fotenia.
Počas vášho svadobného dňa sa snažím byť v rámci možností nenápadný a zbytočne nezasahovať do diania, vďaka tomu môžem na fotkách zachytiť úprimné a prirodzené emócie, a celkové dianie n avašej svadbe. Pri svadobných portrétoch vás rád usmerním a navediem ale tiež sa snažím necha vám volnosť aby ste to, na čom sa dohodneme spravili podľa seba tak ako vám to je prirodzené. Vyhneme sa tým strnulým, pre vás neprirodzeným pózam a do vašich svadobných fotiek dostaneme viac emócie, prirodzenosti a vašej lásky.

Kedy uvidíme naše svadobné fotky?

Toto je veľmi individuálne a záleží to aj od toho v akej časti svadobnej sezóny sa vaša svadba nachádza. Na začiatku každého roka stíham svadobné fotky odovzávať do 30 dní, ale pri konci svadobnej sezóny sa to postupne kopí a termín odovzdania sa blíži skôr niekde medzi 60–90 dní od dátumu vašej svadby.

V akej forme odovzdávaš fotky zo svadby?

Vytriedené a zeditované svadobné fotky dostanete na USB v drevenej krabičke v ktorej bude aj približne 30 tlačených fotiek v rozmere 10×15cm.

Pre mladomanželov ktorí žijú v zahraničí, viem nahrať svadobné fotky aj do internetovej galérie, ktorú viete jednoducho zaslať svojím hosťom a rodine. Ku galérii dostanete prístupové heslo, ktoré odomkne vaše fotky len ľuďom ktorým ho pošlete.

Aký máš cenník za svadobné fotenie?

Základné balíky mám pre každého rovnaké, a sú verejne prístupné v časti „cenník“.
V prípade vzdialenejších lokalít pri fotení svadobných portrétov mimo svadobného dňa robím nacenenie individuálne, podľa konkrétnej lokality a dĺžky fotenia.
To isté platí aj pri záujme o fotoknihu, keďže sa dá každá fotokniha individuálne navrhnúť cena sa vždy líši podľa konkrétnych požiadaviek klienta.

Aké informácie od nás potrebuješ pre poslanie cenovej kalkulácie?

  • V prvom rade samozrejme rozsah fotenia. (samotné portréty, portréty + obrad, svadobný deň bez príprav nevesty a ženícha alebo komplet celý svadobný deň)
  • Miesto konania svadby (cestovné náklady)
  • Máte záujem o fotoknihu?
  • Fotenie portrétov chcete v deň svadby alebo v iný deň samostatne?
  • Ak sa pôjdu fotiť portréty v iný deň/ dni tak kam?

Nerobí ti problém prísť na našu svadbu aj keď sa nekoná zrovna v tvojom okolí?

Nie, nerobí mi to problém. Naopak som rád ak môžem fotiť svadby na nových lokalitách či už v rámci Slovenska alebo v zahraničí. Niekto možno uprednostňuje fotenie svadieb len vo svojom okolí, u mňa je to presne naopak. Nebaví ma stereotyp, aj vďaka tomu, že mi nerobí problém cestovať na svadby či už autom alebo letecky v podstate kamkoľvek tak je každá svadba iná nie len ľudmi ale aj prostredím a tradíciami a to ma núti vymýšľať stále niečo nové.

Chceli by sme portrétne fotky v zahraničí...

SOM ZA!! Či už to bude len tuto na skok do Viedne, alebo turistika za svadobnými fotkami v Rakúskych alpách, Talianskych dolomitoch, Toskánsku alebo kdekoľvek sa vám zapáči, veľmi rád do toho s vami pôjdem. Baví ma cestovanie, takže sa vôbec nemusíte báť a smelo ma oslovteaj s vašou najbláznivejšou predstavou o svadobných fotkách, veľmi rád sa s vami vyberiem kľudne aj na 3dňový fototrip po rôznych vopred vybraných lokalitách alebo na celodennú túru za zapadajúcim slnkom niekde v horách.

Ponúkaš aj fotobúdku?

Ja síce fotobúdku nemám, ale všetkými 10timi vám môžem odporučiť https://www.fotobudicka.sk . Nielen že táto fotubúdka perfektne funguje, navyše ešte aj perfektne vyzerá. :)

2023 Michal Petrovič – Profesionálny Svadobný fotograf, Nitra, Trnava, Bratislava. Celé Slovensko aj zahraničie.