Naša svadba

Prípravy v plnom prúde...

Prípravy v plnom prúde...

Svadbu sme začali plánovať už v Júly 2019. Vedel som kto mi raz bude fotiť a točiť svadbu ešte v dobe keď som ani len netušil že sa zasnúbim, takže úplne prvá vec ktorá sa v Júly začala riešiť bola kedy majú náš kameraman a fotograf ešte spoločne voľný termín. Keďže Frederika chcela svadbu koncom leta a zároveň bolo potrebné skombinovať to s mojou svadobnou sezónou rozhodnutie padlo na August. Fotograf (Marek Zelina) a kameraman (Matej Salát) našli jediný spoločný augustový termín kde mali ešte voľno. A tak sa termínom svadby stala sobota 15.8.2020

Ako ďalší sa riešil DJ, keďže som svadobný fotograf mám trošku výhodu oproti bežným mladomanželom. Predsa len za jediný rok sa ocitnem na toľkých svadbách ako väčšina ľudí nezažije za celý život. A teda mám aj osobnú skúsenosť s veľkým množstvom Djov. Takže tu bola voľba tiež dopredu jasná a rovno som písal DJ-ovi Sanchovi či má voľno v deň našej svadby a rovno sme si ho teda zarezervovali. :)

Takže 3 najdôležitejšie súčasti svadby boli vybavené a na rad prišlo miesto hostiny. Najskôr sme chceli Pálenicu Jelšovce bohužiaľ náš termín už mali obsadený. Ako druhá možnosť bol krásny podnik kde som už tiež fotil svadbu a to Zemanský dvor v malej obci Šúrovce. Je to kúsok od Šoporne kde sa koná náš obrad a personál aj majiteľ sú fakt príjemní a ústretoví.

Koncom roku 2019 sme ešte poriešili kúpu môjho obleku, objednávku oznamiek u veľmi šikovnej Silvii Brezianskej a taktiež firmu zabezpečujúcu výzdobu (krasnechvile.sk).

Svadobné aj popolnočné šaty šli úplne mimo mňa keďže som v nich mal Frederiku vidieť až v deň svadby. Každopádne táto položka nám z rozpočtu odpadla keďže ich šila jej šikovná mamina.

Koláče sme pôvodne chceli objednávať. Frederika vyskúšala zopár ochutnávok. koláčiky síce na pohľad pekné, pestrá, ovocné ale bohužiaľ chuťovo na jedno kopyto. (spraviť 3 totožné makové koláče len s iným ovocím na vrchu to podľa mňa niesú 3 rôzne koláče…) Takže predsa len sme zvolili sestru Frederikinej starkej ktorá je cukrárka a jej svadobné koláče nám chutili aj na predošlej svadbe v ich rodine.

Ostatné veci sme plánovali riešiť zhruba od jary 2020. NEVIDALO :D

Nie všetko ide podľa predstáv....

Nie všetko ide podľa predstáv....

 

Keďže som sa narodil na MDŽ začiatkom marca sme si naplánovali dovolenku v Poľsku. Domov sme sa stihli vrátiť 2 dni pred tým ako Slovensko uzavrelo hranice. A na pár mesiacov sa život úplne zastavil. Mne sa zrušili svadobné fotenia, prípravy svadby sa taktiež stopli, pozývanie ľudí na svadbu sme odložili keďže sme netušili ako dlho to bude trvať. Frederika chodila domov z lekárne absolútne vyčerpaná. Ľudia totiž absolútne bez rozmyslu vykupovali v lekárňach úplne hocičo od bilinkových čajov cez tony vitamínov, atď…proste všetko, no viete si to predstaviť.

Prípravy na svadbu sa znovu rozbehli koncom mája. Začal kolotoč návštev po rodine a známych. Koncom júna boli konečne všetci pozvaní na našu svadbu. Uff.. Poviem vám za svadbami sa ročne nacestujem v aute nadštandardne veľa kilometrov ale toto bol úplný Extrém. Rozbehlo sa fotenie svadieb, pozývanie ľudí na našu svadbu, dolaďovanie výzdoby, ubytovania hostí atď. V júny boli týždňe kedy som tankoval každý deň plnú nádrž… PROSÍM UŽ DOSŤ!! :D

Popri tomto všetko sme začali objednávať takzvané svadobné blbovinky a iné drobnosti, kuriéry si u nás podávali kľučku… prskavky, konfety, štítky na výslužky a darčeky pre hostí, menovky na stoly, manžetové gombíky a všetko ostatné čo vás len napadne.

Skoro som zabudol, obrúčky sme poriešili našťastie už vo februári. :)

Naša svadba

Keďže mám doma malú laserovú gravírovačku tak texty na štítky a menovky na stoly sme si robili samy :) Jednoduchý návrh som si vytvoril vo photoshope a následne sa začalo gravírovať. Zabralo to pár dní, keďže gravírovačka nieje veru najrýchlejšia ale s výsledkom sme boli spokojní.

Naša svadba

Vínko máme radi...

Keďže Zemanský dvor nám dal na výber že buď tvrdé alevo víno si môžme zabezpečiť sami a to druhé budeme brať od nich rozhodli sme sa zabezpečiť si víno. My sme obaja vínoví, neminutý tvrdý alkohol by sme nemali ako spotrebovať a bola by ho škoda, na druhú stranu víno si po večeroch dáme radi. Takže ak by aj víno ostalo nebol by to problém, zároveň sme teda nemuseli riešiť kto má rád aký tvrdý alkohol, hostia si ho proste dôjdú vypýtať na bar. :)

Víno sme sa rozhodli brať z chateaut Topoľčianky, ich víno nám chutí takže už stačilo len urobiť menšiu ochutnávku doma a vybrať aké konkrétne vína zoberieme.

Naša svadba

Po víno sme si zbehli osobne do Topoľčianok. Majú tam peknú vínnu pivnicu a neskutočný výber. :)
Vybrali sme hlavne suché biele a červené, a zopár fliaš aj polosladké ružové a biele, sladké červené. Taktiež 30 fliaš na výslužku a 20 fliaš prosecca na prípitok. Dokopy to bolo 136 fliaš vína pre našich cca 65 hostí. A našťastie sa to všetko vopchalo do mojej malej C3-ky. :D Tá trochu zastonala pod ťarchou toľkých fliaš…

Naša svadba

Postupne prišiel čas aj na malichernosti ako objednanie svadobného auta. Milé nevesty ak rozmýšľate nad svadobným autom, vykašlite sa na tie ponuky „svadobného auta“ ktorých sú plné Fb skupiny… vyvalíte kľudne 400 a viac eur za to že vás niekto odvezie do kostola a z kostola na hodinu a následne odíde…

My sme sa rozhodli požičať Audi A5 na celý predĺžený víkend za 600€. Okrem toho že to je oveľa lacnejšie ako 400€ za auto na pár hodín, to prinieslo aj výhodu toho že môžem skočiť deň pred svadbou pre moju babku na stredné slovensko a pohodlne ju previezť sem na svadbu.

Pokračovanie čoskoro....