Recenzia: Fotozošit od saal-digital.cz

Recenzia: Fotozošit od saal-digital.cz

Zas a znovu som využil možnosť vyskúšať si ďalší z produktov saal-digital.cz. Tentokrát to je fotozošit.Hneď na začiatok poviem že celý fotozošit skončil mojím nedopatrením na papiery, ktorý by som ja sám nikdy nezvolil, keby dávam trošku väčší pozor. :D Problém bol v tom že boli na výber dva druhy papierov, matný (logicky som myslel že druhý bude lesklý) ale druhá možnosť bol umelecký.Keďže som fotozošiť vytváral a objednával neskoro po polnoci (presnejšie by sedel termín, skoro ráno) nejak som prehliadol čo to odklikávam a v domnení že som objednal lesklý papier som šiel kludne po odoslaní objednávky do práce. Zošiť mám doma už viac ako týždeň, a napriek tomu že to bola pôvodne chyba sa mi ten papier čím ďalej tým viac pozdáva. Je to niečo iné, nie bežné, papier má štruktúru a čo sa týka lesklosti / matnosti je to niečo na spôsob výkresového papieru(tj. Úplne bez akéhokolvek lesku). Recenzia: Fotozošit od saal-digital.cz

Takto vyzerá štruktúra tohto umeleckého papiera. Jej peknosť/ nepeknosť už nechám na osobné zváženie každého z vás. :)

Fotozošit má peknú priesvitnú, ochrannú, plastová stránku na začiatku aj na konci. Papiere sú ako vždy pri tejto firme naozaj vysokej gramáže (pevné a hrubé). Farebne nemám čo vytknúť, perfektné sýte farby presne rovnaké ako u mňa na monitore. 

Lenže toto už je klasika, na ktorú som pri tejto firme zvyknutý.

Preto by som dnes chcel napísať pár slov aj o ich programe v ktorom si ich produkty môžte “nadizajnovať”. 

Priamo na stránke saal-u máte možnosť stiahnuť si free ich program (win aj mac verzia). Po inštalácii sa dostávame do samotného programu ktorého úvodné menu vám dá možnosť vybrať si či chcete riešiť fotoknihu, fotoobraz, fotozošit, fotokalendár a navyše tam nájdete aj možnosť vytvoriť si fotodarček, plagát alebo dokonca svadobné oznámenia. Recenzia: Fotozošit od saal-digital.czPo navolení toho čo chcete robiť, zvolení rozmerov produktu, typu obalu, počtu strán a druhu papiera sa vám otvorí niečo na spôsob tvorby prezentácie v powerpointe. Tu si naukladáte fotky alebo text na jednotlivé stránky podľa vášho uváženia, poprípade môžete využiť niektorú zo šablón.
Veľkou výhodou je aj to že výsledný projekt nemusíte nikam exportovať, nahrávať a tak podobne…. priamo z programu odošlete objednávku a nič viac neriešite.

Celý program je robený naozaj veľmi antiblbózne a zžijete sa s ním v podstate okamžite.


Každý môj produkt došiel do posledného detailu spravený rovnako ako som si ho navrhol v programe. PS: Na záver jeden bonus, saal-digital.cz je naozaj ústretová firma, ak náhodou zistíte že nastala nejaká tlačová chyba okamžite zašlú do výroby váš produkt ešte raz a do pár dní máte prerobený produkt doma.


Objednával som od nich naozaj dosť veľa krát a môžem vám povedať že napriek tomu že produkty tlačia v nemecku doma to budete mať skôr ako zo slovenských firiem tipu (fotolab, faxcopy…atď.)

V priemere od odoslania objednávky po jej doručenie ku mne im to trvá 72hodín. (A to sa bavíme o tlači celej fotoknihy alebo fotozošitu).

Na porovnanie taký fotolab tlačí 20ks fotiek 13×18cm neuveritelných 7 dní…. a fotokniha trvala ešte dlhšie. Pričom ceny majú obe firmy veľmi podobné.Na záver pridávam obsiahlejšiu galériu fotiek z môjho fotozošitu. ;)

#saaldigital #saalCZ #fotozošit #saaldigitalCZ